Sakarya'daki Düğün Organizasyon Firmaları
Sakarya'da düğün ve cemiyet organizasyonları yürüten pek çok firma arasından; çalışmalarıyla, kamoyunun ilgisini çekmesiyle, ilkeli duruşuyla, disipliner çalışma stiliyle ve kompakt bir ekibiyle markalaşma yolunda pek çok başarıya imza atan Ulusoy Yemek & Organizasyon şirketidir. Ulusoy Yemek & Organizasyon firması her türlü organizasyonunuzla profesyonelce ilgilenmek için hazırdır.

Yaşam şekline bağlı taleplerden biri de catering hizmetleridir. Gittikçe daha hızlı yayılan ve genişleyen bu sektörde gıda sağlığı ve güvenliği, bu özellikler catering(organizasyon)  firmalarında ilk aranan özelliklerden biridir. Organizasyon firmaları, düğün, nişan, doğum günü gibi organizasyonlarda, iş toplantıları ve kokteylerde, firmalara verilen toplu öğlen yemeklerinde ve daha birçok organizasyonda, birbirinden farklı yemek seçenekleri ve pratik, hızlı ve kaliteli hizmetleri ile faaliyet göstermektedir. Organizasyon firmaları, bu işe çok zaman ve emek harcamaktadır. Verdiğimiz hizmetler ne kadar kaliteli ve iyi olursa rekabet ortamına dayalı içinde bulunduğumuz gıda sektörü o kadar iyileşme gösterir. Neticede hizmet verdiğimiz alan gıda sektörüdür ve insan sağlığı ile doğrudan ilgilidir. Bu yüzden de bizim için hijyen ve temizlik en önde gelen koşullardandır.

Devlet yasal düzenlemeler ile gıda güvenliği konusunda gerekli önlemleri almaya çalışmaktadır. Ancak bunun yanında uluslararası kuruluşlar da bu konuda bazı stanadartlar geliştirmiştir.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi

ISO 22000 standardı, Uluslararası Standartlar Organizasyonu tarafından 2005 yılında, uygulamaya konulmuştur. Amacı, gıda üretimi yapan firmaların güvenli ve sağlıklı gıda üretmelerini sağlamaktır. Organizasyon firmaları da, uluslararası nitelikte olan bu standardı işletmelerinde uygulamaya koyabilir ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi’ni alabilirler.

BRC Food, Gıda Güvenlik Sistemi Belgesi

Bu standart İngiliz perakendeci firmaları tarafından 1998 yılında geliştirilmiştir. Amacı, gıda ürünleri ve ambalaj malzemeleri için
gerekli koşulları tespit etmektir. 2002 yılında yapılan revizyon çalışmasından sonra, işletmelerine bu sistemi kuran firmalara BRC Food, Gıda Güvenlik Sistemi Belgesi verilebilmektedir. Organizasyon firmaları, talep ettikleri takdirde bu belgeyi alabilirler.

Helal Gıda Belgesi

Dini inanışları kuvvetli olan insanlar, helal gıda ile beslenmek ve tükettikleri gıda ürünlerinin helal ürün olduğundan emin olmak
istemektedir. Bu standart, gıda ürünlerinin işletmelere hammadde olarak girişinden başlayarak, tüketiciye sunulmasına kadar bütün üretim aşamalarında, islami inanış prensiplerine uyulmasını esas almaktadır. Catering firmaları, ürünlerinin islami kriterlere uygun olduğunu göstermek açısından Helal Gıda Belgesi alabilirler.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

ISO 9001 standardı, aslında yukarıda sayılan yönetim sistemleri standartlarının temelini oluşturmaktadır. Catering firmaları işletmelerinde bu sistemi kurup belgesini aldıklarında, ürünlerinin uluslararası geçerliliği olan bir standarda uygun olarak hazırlandığını belgelemiş olmaktadır.
 
 
Pro WEB